Turistika a okolí

Vinařské cyklostezky, vinařská turistika, vinohrady, víno a degustace vín

 

Velké Pavlovice - 0 km

Malé vinařské městečko Velké Pavlovice s více než 3 tisíci obyvateli, působí především příjemným a poklidným dojmem. Obklopeno je vinicemi a meruňkovými sady. Jejich plody tu vyzrávají do jedinečné kvality. Hlavní dominantou zůstává barokní kostel, který nechal vystavět v druhé polovině 17. století majitel velkopavlovického a hodonínského panství, hrabě Bedřich z Oppersdorfu, a kontribučenská sýpka z téže doby. Z možností kulturního vyžití jmenujme např. dny otevřených sklepů Víno v oranžovém, třídenní Krojované hody či na přelomu léta a podzimu Velkopavlovické vinobraní.

Nezapomeňte ve Velkých Pavlovicích navštívit:

 

Vinařské cyklostezky, 0 km

Velké Pavlovice jsou možným startem k procházkám či cyklovyjížďkám po okolí. Příjemným poznáním s vyhlídkou jsou vinařské kopce Vysoká, Stará hora, či Floriánek, kde můžete spatřit různé viniční tratě tradiční pro velkopavlovickou podoblast. Cyklisté zajisté uvítají návaznost na vinařské cyklostezky.


Němčičky, 6 km

Koupaliště, lyžařský vlek, bobová dráha.


Klobouky, 12 km

Městské muzeum s národopisnou expozicí v budove zámku. Větrný mlýn připomínající zaniklé řemeslo našich předků. A v neposlední řadě evangelický kostel, který na svou dobu vyniká moderním technickým řešením - klenbou zavěšenou na železné konstrukci krovu.


Lednicko - Valtický areál, 20 km

Asi největší turistické lákadlo v oblasti. Areál zapsaný seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO má rozlohu . Můžete navštívit zámky v Lednici a Valticích, A spatřit spoustu malých staveb v romantických zákoutích přírodních scenérií lužního lesa. Více informcí zde.


Pavlovské vrchy, 20 km

Hlavní dominantou rovinatého kraje jsou Pavlovské vrchy, Pálava. Po bílých vápencových bradlech se můžete vydat turistickou stezkou, která nabídne příjemné rozhledy po úrodném kraji Jižní Moravy a zavodněné 3-tisíce ha plochy Novomlýnské nádrže. Ale také dvě zříceniny starobylých hradů


Břeclav - Pohansko, 25 km

Jižně od Břeclavi byl na valu velkomoravského hradiska postaven empírový zámeček, v jehož prostorách je umístěna archeologická expozice dokumentující výsledky
zdejších rozsáhlých archeologických výzkumů.